| Demeister a întrebat:

La noi in tara, daca cunosti bine 3 limbi straine importante (engleza,franceza si germana), in ce domenii ai sanse mai mari de angajare?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La bancă lucrezi cu diferiti oameni, sau pe aeroport.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Engleza.

| Sofer a răspuns:

Cunoscand aceste limbi poti lucra si in afara tari unde se vorbeste aceste limbi ca ti-e foarte usor. De exemplu ca sofer pe tir in Germania si mai sunt da nu imi vin acum.

| alexandrualind a răspuns:

Translator sau profesor.

| CLCQ a răspuns:

In majoritatea domeniilor. Oricum, iti trebuie si alte cunostinte. Daca stii numai limbi straine: profesor, translator (sunt birouri de traduceri autorizate).

| Boxerul_Cosmin_1996 a răspuns:

Cel mai bine in tara la noi e profesor
Ar mai fi translator dar nu cred ca gasesti aici