| Adi1987 a întrebat:

La o firma nu ai voie sa faci poze cu telefonul mobil? Eu am fost angajat la o firma si m-a prins ca am facut poze si m-a dat afara din cauza pozelor

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In contractul de muncă sunt prevederi specifice, le-ai citit?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca in regulament scria că nu ai voie...

| darrio2007 a răspuns:

Pentru că in loc să muncesti, faci poze.
Asta e.

| darrio2007 a răspuns:

Ce specific avea firma si la ce faceai poze?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie fara acordul proprietarului sau conducerii firmei, este spatiu privat, similar unei locuinte.
Probabil ca si in regulamentul de ordine interioara sau CIM era prevazuta interdictia.

| Adi1987 explică (pentru Ioandelasal):

Si de unde sa stiu ca nu e voie? Pentru prima data m-am angajat

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Adi1987):

Este foarte greu sa intrebi seful direct sau colegii, nu?

| Adi1987 explică (pentru Ioandelasal):

Nici nu mi-a zis nimeni nimic