| aanairdaa a întrebat:

Locuiesc intr-o curte comuna cu 4 familii, am fost in proces, iar curtea a iesit din indiviziune.Eu doresc sa fac cadastru dar una din familii( etnie roma)nu sunt de acord.Intrebarea mea este: am vreo sansa sa fac cadastru daca ei nu vor? Tin sa mentionez ca am deschis proces pentru a putea face acte pe casa, ea fiind luata cu chitanta de mana.Ei spera sa nu reusesc sa merg mai departe tocmai de aceea nu sunt de acord sa facem impreuna cadastrul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci singur, cred ca prin procesul de iesire din indiviziune a fost stabilita cota-parte ce-ti revine si vecinatatile.