| costinvlad490 a întrebat:

Ludovic Orban este noul prim-ministru al românilor. În sfârșit avem un guvern pro romanesc. Ce credeți? Are destul timp sa facă bune? Sau le trebuie mai mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigur ca au destul timp, deoarece vor catiga tot ce se poate, mult timp de acum inainte. Au si Presedintele de partea lor, pentru ca Iohannis va castiga din nou, nu ii opreste absolut nimic.
USR sunt niste voci, nu o putere, si oricum nu se vor opune PNL-ului, ca nu au cum.

Duminica trimitem PSD in istorie, votand #PentruRomaniaNormalawinking

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o incet, ca nici nu a depus juramantul!
da-i timp!

| sofisis a răspuns:

"guvern pro romanesc"? Tu pe ce lume esti? Nici un partid nu e pro omul de rand. Toti sunt pentru putere si bani si ii doare fix in... de noi. Toti, absolut toti au fost la putere si niciunul nu a facut nimic niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

laughing)))) unde creeaza PNL locuri de munca? Pe luna?
Plus de asta oricum noul guvern va rezista pana la prezidentiale...deci e timp extraordinar de scurt. Va mai fi dupa doar daca iese tot Iohannis. Ceea ce e putin probabil.

| Dismally a răspuns:

Esti naiv daca iti imaginezi ca se va schimba situatii Romaniei in bine doar pentru ca PNL e la guvernare in loc de PSD happy

| Bizon95 a răspuns (pentru Dismally):

Da, sunt de acord cu tine, e naiv
mai ales ca PNL-ul au dovedit negru pe alb ca ii intereseaza puterea si NUMAI puterea (PNL cu Crin Antonescu s-au dus si au votat impotriva legilor propuse de ei insasi, pentru ca s-a rupt nustiuce alianta... deci ii doare in kur de poporul roman)

insa speram, ca totusi, nu o sa faca la fel de rau ca PSD-ul... TOTUSI
poate sunt naiv si la asta sad

| Dismally a răspuns (pentru Bizon95):

Depinde la ce. In legatura cu justitia si cu cu tupeul parlamentarilor da, va fi mai bine dar la restul lucrurilor nu.

| Bizon95 a răspuns (pentru Dismally):

Asta am zis si eu!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Dismally a răspuns (pentru costinvlad490):

Pentru coruptie nu se vor mari pedepsele pentru ca e posibil sa fie afectati si ei pe viitor happy

| Bizon95 a răspuns (pentru costinvlad490):

Dude, ce am scris mai sus ramane ABSOLUT
si nu o sa uit toata viata treaba asta
mi se rupe ce promit si ce nu promit
pana nu vad cu ochisorii mei mici si porcini nu cred tongue

in plus TU nu intelegi, vasile de RAHAT ponta, si pesedeul DIN CARE FACE PARTE au facu o miscare, ca sa castige urmatoarele alegeri, care vin dupa prezidentiale, si inca e foarte simplu, au facut rahatul praf, s-au retras de la guvernare (si inca "fortati" adica saracutii de ei, nu au facut-o dinadins), iar pana la alegerile alea poporul uita si apoi tot pesedeul ajunge reales

iar de Iohannis nu iti mai spun, NUMAI GURA E DE EL, in rest, NU E BUN DE NIMIC, iar la sfarsit semneaza ce vrea pesedeul, a tot facut asta de cand a ajuns presedinte... mai exact, PRESEDINTELE DOAR E PRAF IN OCHI!
si o sa castige alegerile astea care urmeaza, CHIAR nu vad pe altcineva sa castige

| Demidol a răspuns:

Timpul este extrem de scurt tinand cont ca ei stau doar pana la alegeri. Dar daca mai vor si anticipate, nu au timp deloc.

| bmerry a răspuns:

Ma îndoiesc ca vor exista schimbări pe care sa le sesizam. După dezastruoasa guvernare PSD, sunt sigura ca vor exista multe aspecte de reglementat, aspecte pe care noi nu le cunoastem in detaliu. Este o mișcare riscanta cea facuta de PNL și ne putem da seama de asta din faptul ca au fost singurii care și-au asumat guvernarea. Cred ca vor încerca sa îndrepte lucrurile dar mai cred ca își vor atrage multe critici. Acestea fiind spuse, într-un timp scurt nu vom sesiza cine-știe ce schimbări.