| DanaDaniela2222 a întrebat:

M-am certat foarte tare cu soţul meu azi şi în urma accestei certe el ma ameninţat cu cu cuţitul am chemat poliţia şi nu iau făcut nimic şi a cerut iertare după ce a plecat poliţia dar nu pot să îl iert pentru că aşa ceva nu se iartă ce pot face legal? Sau să îl iert?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va repeta figura si altădată. Nu e bine sa mai stai langa asemenea specimen.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum naiba sa ierti pe cineva care te a amenintat cu cutitul?

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca il ierti data viitoare poate o sa treaca la fapte doamne fereste. Un om orbit de gelozie si nervi nu mai gandeste si da cu cutitul in stanga si-n dreapta. Nu te uiti la stirile de la ora 5?
Nu ai niciun viitor cu el. Eu zic sa pleci cat mai repede posibil.
Si daca continua sa te ameninte cere de la politie un ordin de restrictie

| ioana748 a răspuns:

In primul rand incearca sa eviti orice conflict.
Are nevoie de psihiatru urgent si daca nu intelege incearca sa iesi din context, adica sa te desparti de el.
Legal? Poti sa l dai in judecata pentru tentativa de omor.
Bine, ca ai scapat cu viata.
Si omul trebuie sa faca terapie, ca o sa te omoare si el o sa ajunga la puscarie.
Toate cele bune,

| Madaxo97 a răspuns:

Nu se iartă așa ceva, dacă il ierți, data viitoare poate nu vei mai avea ocazia sa o faci pentru că va trece la fapte și te va ucide direct, la nervi. Un om care nu își poate controla nervii nu e de stat lângă el. Poți depune plângere la poliție împotriva lui și obții ordin de restricție, poliția nu a făcut nimic pentru ca nu ai vrut sa depui plângere probabil, trebuia să o faci.
Divorț urgent ca nu e de stat cu asemenea animal.

| Giulia911 a răspuns:

Halal soț

| 1onur a răspuns (pentru Giulia911):

Ți-am zis să-ți iei electro șoc și spray uite de ce copile

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu dacă se poate ierta așa ceva.

| 1onur a răspuns:

Dacă un "om" că el te-a amenințat cu așa ceva deja fapta este făcut iar ceia cel oprește să nu-ți facă rău ție este Dumnezeu.

Așa ceva nu se glumește așa ceva nu este de glumit așa ceva nu este de acceptat sub nicio forma și niciun criterii și cum vreți voi sa fie nu accepta amenințări mai ales amenințări cu moartea nici on sănătos întreg nu ar face ce face el nul niciodată niciodată.

Deja el ți-a demonstrat prin fapte și dovezi reale cu Adevărat Adevărate că este în stare să-ți ia ....Doamne Dumnezeule ferește de așa ceva pe ori și cine de la ori și cine. Ce mai aștepți? Să-ți ia via...Doamne Dumnezeule ferește asta aștepți? Ești tâmpită? Ești oarbă? Nu vezi că ți-a bătut poliția la ușă că vroia să-ți ia via. Doamne Dumnezeule ferește. Chiar de l-ai fi și înșelat și orice și orice și ce nimeni nu are dreptul să-ți ia viața pe lumea asta Dumnezeu decine când și cum nu un criminal ce mai așteptați Doamnă? Foarte bine că știe poliția de el ce fel de "om" este are și dosarul aranjata va rămâne decât de urgență să-i puneți interzicere să se mai apropie de Dumneavoastră și să mai avea orice fel de contact cu Dumneavoastră si in niciun caz nu treceți cu vedere și uitarea la astfel de comportamente el astăzi te amenință mâine îți dă o palmă și un șut și o flecmă și te bagă și subt pat și îți mai rupe cute o coastă și o splina "din iubire" săracul că nu știe la "nervi" ce face ăștia nu sânt oamenii Adevărați cu Adevărat si manipulatori sociopați psihopați care va amenință cu moartea asta nu este iubirea Adevărată cu Adevărat păi deja sa ajungă grav grav grav grav rau de tot daca sa ajuns ca poliția sa intervină acum nu-ți dai seama de asta si nu conștientizați da cand Doamne Dumnezeule ferește o sa va bage in spitale si abia atuncia va vine mintea la cap treaba ta bărbăția nu înseamnă să-ți înșeli soția bărbăția nu însemnă să-ți ameninți femei cu cuțitul că-i iei viața bărbăția nu înseamnă să-ți speri soția glume și gesturi de bulangi să mă iertați va rog frumos Doamnă da nu asta este bărbăția Adevărat cu Adevărat. Ce face el este exactă ce face in drogat un criminal (ceai ce deja și este ) ce face un pedoflil violator daca Dumneavoastră considerați că trebuie să trăiți sa dormiți sa locuiți cu astfel de "om" într-o casă în același pat și aceași masă sa știți că priviți un criminal în ochi in care nu și-a dus fapta până la capăt nu și-a ispășit fapta și încă este in libertate fiindcă în România proxeneți criminali violatori drogați sânt în libertate și grațiai cu "pedeapsă" la domiciliu sub "formă" de se vor " înțelege ei între ei" și că asta este "normal" într-o familie și căsnicie să-ți bați femeia so ameninți și maltratezi psihic și apoi să-ți ceri" iertare" că na vrut el și că "acea nervi" dacă ne luăm după " legile" astea scrise cu creionul de mână nu ajungem nică ieri nimeni așa. Mă mir cum de nu v-au dat amendă că i-ați chemat pentru o "minoritate" și că nu ați înștiințat venirea lor din ce cauză doriți să intervină poliția Română da de ce mă mir nu știu.

Criminali violatorii pedoflil drogați sociopați psihopați abuziv nu trebuiesc integrați în societatea fincă vor fi câți mai multe clone ca ei deja sânt destui consider.
Acolo unde i-au băgat acolo sa rămână pe veci pușcărie pe viață la ăștia

în societate nau ce căuta din cauza lor Adolescenți copii minori nu mai pot purta pe ei un batalon o rochiță pe ei nici în ziua plină nu mai pot ieși tot felul de psihopați sociopați manipulatori pe străzi i-au făcut pe copii și pe Adolescenți sale mai fie teamă să mai iasă pe afară în ziua plină mulți dintre ei sânt plini de frici in ei le este teamă din ori-ce așa au devenit copii ăștia din cauza la toți nenorociți dacă eram la conducere mă jur pe Dumnezeu că toți copii toți minori și adolescenți avea legea de la mine sa aibă Aka47 la ei legal cum Vedeau un criminal sau pedofili violator direct somn săle de-a morți lor de pedofili criminali interlopii drogați bolnavi mintali...

| 1onur a răspuns:

Normal că nu i-au făcut nimic normal asta este poliția română ca apoi sa da vina pe mort sa aibă cauză inculpatul și dacă se comportă și frumos in detenție și nu scapă săpunul îi mai da o grațiere de un 1 an că a fost "băiat" cuminte asta este poliția română stat mafiot și corupt unde (criminali au legi și oamenii au reguli) ați înțeles? Asta este draga noastră"societatea" dragă noastră "societatea" plină de...

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Acum pe bune ai nevoie de un psiholog, iti faci in fiecare zi conturi noi pe TPU si intrebi doar aiureli.