| okokokokokok a întrebat:

Ma pot transfera de la un liceu industrial la unul economic? la cel economic se intra cu media mai mare decat la cel industrial

2 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, ar fi bine sa te interesezi, cu ce medie sa se intra la un liceu, si cu ce medie sa intra la celalt liceu. Si cu siguranta vei sti ce ai de facut. Aici depinde si de avantajele scolii si a profesiei, trebuie sa-ti placa tie in primul rand!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti in cl. a IX-a te poti transfera doar daca ai avut media de intrare mai mare decat a ultimului intrat la liceul economic.
In celelalte clase te poti transfera si fara aceasta conditie, doar ca vei avea mai multe diferente de dat si transferul se anuleaza daca nu reusesti la acestea. Si, bineinteles, transferul trebuie aprobat de CA al liceului economic si avizat de CA al liceului industrial.