| TpuNewbie a întrebat:

Mai este in vigoare legea care prelungeste valabilitatea buletinului cu 90 zile de la incetarea starii de alerta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, mai este in vigoare, este vorba de art.4, alin.(5) din L.55/2020, citez:
"(5) Valabilitatea documentelor eliberate de instituțiile și autoritățile publice, precum și de entitățile private autorizate conform legii se menține pe toată perioada stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări."

| dinaprilie a răspuns:

Din cate stiu starea de alerta este inca in vigoare.