| anonim_4396 a întrebat:

Mai iau somaj daca sunt in situatia asta?
In prezent am 19 ani jumate, am terminat liceul si am luat bacul din prima in 2012, iar in septembrie 2012 m-am inscris la facultatea de Drept Spiru Haret din Constanta, acum am 19 ani, mai pot lua somaj? Pana acum nu am depus actele pentru somaj.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai poti lua, cei care continua studiile dupa liceu n-au dreptul la somaj.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Asta citise si prietenu asta al meu pe site, dar daca renunta la facultate mai primeste? adica face anul 1 si termina nu-l pica.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu va primi somaj. Somaj primesc doar absolventii, numai daca nu se angajeaza in munca sau nu continua studiile, dupa caz si numai daca se inregistreaza la AJOFM in termen de maximum un an de la terminarea studiilor.

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai iei somaj. Daca nu erai la facultate, da.Si depuneai actele.250 ron lunar. Timp de 6 luni.

| Okami23 a răspuns:

Daca esti la facultate nu
doar daca stateai acasa

| Bossusmeeker a răspuns:

Hehe somerule se vede k nazisti is prosti.
sus manelele muritit voi uratilor tata ma face pe mine sefu barului lui love struck

| anonim_4396 explică (pentru Bossusmeeker):

Mica saracie,pe contul asta posteaza niste prieteni,iar eu le dau raspunsurile cand am timp,cocalar mic,parinti prietenului asta are bani,dar nu lucreaza pentru ca dupa cum am zis deja, are bani, cocalar mic, baru tau de manelisti sper sa ia foc, cu tot cu tine si neamu tau de ciori inauntru happy invata sa scrii saracie...