| Faracont a întrebat:

Mai vine al 3 lea razboi mondial?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, dar nimeni nu-ti poate raspunde sigur si corect.

| johnnny123 a răspuns:

Crezi ca detine cineva de pe TPU informatia asta?

| ReddY25 a răspuns:

Nu prea cred

| mODIN a răspuns:

Cand si daca e sa porneasca un razboi de genul e ceva ce nimeni nu poate stii. Eu deja am trait sa vad zeci de evenimente in urma carora toata lumea era sigura ca incepe.

Vreo 30 de incidente in Fasia Gaza, dar mai ales cel de anul trecut; ISIS; Primavara Araba; experimentele nucleare in Coreea de Nord; Razboiul in Ucraina (in 2014 si 2022); revoltele extremei stanga din SUA; cam tot ce implica China si Taiwan, dar mai ales revolta aia din Hong Kong de acum vreo 5 ani. Tin minte cand au avut loc astea si toata lumea era convinsa ca urmeaza sa plecam toti pe front, dar uite ca tot aici suntem.

| Cipi1212 a răspuns:

Sper că nu.

| Koba12345 a răspuns:

Pe moment nu, vedem cum evolueaza situatia in anii urmatori

| Xena20 a răspuns:

Al treilea război mondial a început deja în 2020, doar că s-a desfășurat altfel. Întrebare e când se va termina?