| anonim_4396 a întrebat:

Maine mergeti la vot? Daca da, cu cine votati?

14 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu conteaza, tot PSD-ul castiga, si inca la diferenta mare. Ei sunt cei mai buni cand vine vorba de mobilizarea turmelor. N-ai vazut in ce judete e cea mai mare prezenta la vot? Acolo unde locuiesc turmele psd-iste.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Ai dreptate! Asa o sa fie si la toamna la prezidentiale! Nimic nu se va schimba! Asta e mentalitatea majoritara a poporului roman...

| stlucian a răspuns:

"Constantin Tănase: Pleac-ai noştri, vin ai noştri, noi rămânem tot ca proştii

Ne-am trezit din hibernare
Si-am strigat cât am putut:
Sus Cutare! Jos Cutare!
Si cu asta ce-am făcut?

Am dorit, cu mic, cu mare,
Si-am luptat, cum am stiut,
S-avem nouă guvernare,
Si cu asta ce-am făcut?

Ca mai bine să ne fie,
Ne-a crescut salariul brut,
Dar trăim în săracie,
Si cu asta ce-am făcut?

Ia coruptia amploare,
Cum nicicând nu s-a văzut,
Scoatem totul la vânzare,
Si cu asta ce-am făcut?

Pentru-a câstiga o pâine,
Multi o iau de la-nceput,
Rătăcesc prin tări străine,
Si cu asta ce-am făcut?

Traversăm ani grei cu crize,
Leul iar a decăzut,
Cresc întruna taxe-accize,
Si cu asta ce-am făcut?

Totul este ca-nainte,
De belele n-am trecut,
Se trag sforile, se minte,
Si cu asta ce-am făcut?

Se urzesc pe-ascuns vendete,
Cum nicicând nu s-a văzut,
Tara-i plină de vedete,
Si cu asta ce-am făcut?

Pleacă-ai nostri, vin ai nostri!
E sloganul cunoscut;
Iarăsi am votat ca prostii,
Si cu asta ce-am făcut?

| oprescudorin11 a răspuns:

Sa vad cum ma trezesc dimineata.
Dar iti reamintesc doi mari oameni, cu carte, cumpatati.Din pacate au murit, dar ce dreptate mi s-a parut ca au:
1. Mark Twain zicea ca daca 'daca cei care cer votul vostru ar crede ca depind de votul vostru, nu va mai chemau la vot.
2. Iosif Visarionovici Stalin ( la fel de cinic ) spunea ca 'nu conteaza cati si cine voteaza ci cine le numara!"
E bine sa ai stampila la vot pe buletin, altfel angajatorul va renunta la tine, nefiind manipulabil.

| wolder a răspuns (pentru oprescudorin11):

Mare dreptate ai. Poti sa pui votul pe toti si tot ai stampila pe spate happy.

| wolder a răspuns (pentru oprescudorin11):

Eu n-as vota pentru angajator. E dreptul meu sa aleg ce fac!

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu,caci astfel legitimez UE, o suprainstitutie struto-camila, o japca (cum spunea si Cheloo ).

| IFlorin97 a răspuns:

Pune strampila pe toti laughing

| Aniquel a răspuns:

Udrea., \m//