| tweety21 a întrebat:

Mama a facut o declaratie la politie,iar in ea a scris ca nu mai da in mine si ca pot iesi afara adica sa fiu mai libera,daca nu m-ar lasa sa ies afara singura fara ei,si ar gasi un motiv ca sa le spuna ca locul acela nu este bun ca poate patesc ceva, iar eu le spun la politie ca nu ma lasa afara singura, totusi ca ea a scris ca ma lasa ce poate patii?
vrea detalii
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Declaratia respectiva poate avea efect doar daca ai facut plangere prealabila, pentru o infractiune de lovire si apoi te-ai impacat cu mama ta si s-a renuntat la urmarirea penala.
Daca a fost data doar asa, sa se spuna ca politia a facut ceva in situatia prezentata, declaratia respectiva poate doar dovedi ca si-a recunoscut faptele facute anterior si va putea fi luata in considerare atunci cand va mai savarsi astfel de fapte.
Numai pentru faptul ca nu te lasa afara singura mama n-are ce pati.
Pe de alta parte, tu cum te comporti in familie si in anturaj, esti chiar usa de biserica?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A facut o declaratie la politie ca te lasa afara? Pe bune? Si nu s au spart de ras aia de la politie?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Rainmaker a răspuns:

Sa ma bata mama daca pricep ce vrei! Oricum, raspunsul este "DA", se vpoate si nu va patii nimic.

| tweety21 explică:

Daca mama ma bate sau nu ma lasa sa ies afara fara ei iar eu le spun la politie ca ei nu ma lasa ce poate pati, deoarece a dat declaratie ca ma lasa, ce pateste ii face dosar sau ce?