| LaviniuA a întrebat:

Mamici, cum e legislatia pentru munca la lehuze si gravide?
Cand se intra in concediu, cat se da liber dupa nastere, cat se plateste, cand e musai sa se revina la job? Alte detalii importante?

Mersi.
Sanatate la copilasi.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intrebi tu, se pare doar ca sa te afli in treaba, este prevazut in doua acte normative, respectiv OUG 158/2005, privind concediile medicale si OUG 111/2010, privind concediul şi indemnizaţia lunară pentru creşterea copiilor, ambele cu md. si compl. ulterioare.
Daca chiar esti interesata te invit sa le citesti, le gasesti in multe locuri pe internet.