| Editocroci a întrebat:

Mergeți la protestul de 3 zile începând cu 9 august în fața Ministerului de Finanțe? E un protest al sindicaliștilor din poliție la care sunt chemați toți românii nemulțumiți de pensii, salarii și politica actualului guvern.

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu inteleg de ce s-ar duce la proteste cand accepta si semneaza cu manuta lor contracte in care e prevazut clar salariul, minim pe economie din pacate pentru unii.
Totusi, e o initiativa buna, un mic pas inainte!

| Editocroci explică (pentru ROB3RT89):

Păi da, este într-adevăr o inițiativă bună. Important este ca o inițiativă bună să fie susținută prin prezența la protest.

| Holiday a răspuns:

Ce se cere, mai exact?

| Editocroci explică (pentru Holiday):

Păi măriri de salarii, pensii, eliminarea pensiilor speciale. Sindicaliștii din poliție cică cer să li se dea sporurile conform legii.

| Holiday a răspuns (pentru Editocroci):

Ai zis doar ca-s nemultumiti de anumite lucruri. Nicidecum felul in care isi doresc rezolvarea situatiei. De fapt ce vor? Si mai exact, de parte a politicii sunt nemultumiti? Si in fel vor sa se schimbe?

| Editocroci explică (pentru Holiday):

Intră și tu pe site-ul ziarului Național, că eu de-acolo am aflat de protest. Nu știu să-ți răspund la întrebări.