| wonderbra a întrebat:

Merita in ziua de azi sa faci politica? De ce?

10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu dupa cum se desfasoara campania electorala pentru alegerile prezidentiale, nu mai vreau sa aud de politica, pentru ca sa faci politica trebuie sa spui minciuni si acest lucru nu ma caracterizeaza.

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde, daca te tin puterile si nervii poti face.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru ca orice vaca care a fatat da lapte; deci o mulgi pentru bani.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Pentru unii ca Becali, ca sa apari mereu pe sticla, sa ai imunitate si bani multi, fara sa faci nimic!
Si pentru cei care doresc sa faca din politica un crez, sa reuseasca sa schimbe ceea ce este putred si sa aiba convingeri sanatoase.

cami
| cami a răspuns:

Politica niciodata nu cocleste, mereu va fi o meserie de viitor. In politica ma bag laughing

| Razvan a răspuns:

Daca a face politica inseamna a minti, nu meritahee hee

| mariobros a răspuns:

Pai politica e o mare masina de spalat caractere murdare, intri cu trecut dubios si dupa o perioada esti asa de imaculat, incat incepi sa ai pretentii la presedentia tarii; gretos...

| pepe a răspuns:

Pentru reclamă se face în ziua de azi politică.
Orice om de afaceri dacă intră în politică are posibilitatea de a apărea în mass-media mai des şi gratis.
Contractele cu statul, care sunt şi cele mai grase, se căştigă mai uşor dacă eşti politician.
Politica în primul rând aduce bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meeeeerita, n-ai vazut ce averi au demnitarii?hee hee