| MihaiPaleologu a întrebat:

Mi-am pierdut buletinu, iar mam nu vrea sa vina sa dovedeasca ca ma prieste in spatiul ei. Imi trebuie buletinul urgent, ce sa fac daca nu am cum sa dovedesc un spatiu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nici o singura copie a buletinului?!
Esti nevoit sa o convingi! Sau.un amic, ruda care are casa pe numele lui si este de acord sa te ia in spatiu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caz de pierdere trebuie sa anunti la SPCLEP de care apartii si sa depui actele pentru o noua carte de identitate (precis ca nici n-ai vazut cum arata un BI, avand in vedere ca nu se mai fac din 1995).
Daca ai un act recent cu fotografie (pasaport, permis de conducere, diploma, etc) nici macar nu-ti trebuie alte acte si nici prezenta mamei.
De altfel la SPCLEP exista actele depuse la CI pierduta, asa ca nu mai trebuie sa dovedesti domiciliul.

Răspuns utilizator avertizat