| JesterRO a întrebat:

Mi-e foarte frica ca poate vreodata, curand, o sa ne adaptam 100% la saracia asta si ne vom multumi din ce avem. Ba chiar vom spune mersi pentru ca nu ne fura mai mult.
Si ma intreb de ce nu se mai face o revolutie. Sunt sigur ca v-ati gandit la asta. Dar ma mai intreb. daca e sa mai fie vreo revolutie, se va schimba ceva? Asta ar trebui sa ne intrebam...ca de furat, o sa ne fure nenorocitii pana murim, generatie cu generatie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bittersweet crezi ca daca fac revolutia in mine, o sa am mai multi bani?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Acea revolutie trebuie facuta mai intai in noi. Daca nu ne schimbam noi ca persoane, nimeni nu ne va putea ajuta cu nimic.

| costymaximus a răspuns:

Nu ai vazut ce s-a intamplat la recentele alegeri? Pomana electorala cu galeti, paturi, si alte prostii! Sti cind o sa mai fie macar o "razmerita"? Cind o sa ii dai cu galeata in cap cind vine sa te mituiasca sau sa-i pui patura in cap si sa-l iei la suturi cind vine la tine la usa sa-ti ceara votul!

| Dj Boalca a răspuns:

Cand spunem ca unii oameni sunt prosti spun ca asa este, nu ca sa ii jicnim cumva.Probabil din cauza asta se profita atat de mult in tara asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o sa se schimbe nimic pentru ca acum mafia participanta este UE.
Dar, daca va mai fi o revolutie, vreau sa fiu in strada, ori ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca s-ar schimba mare lucru, poata am da din lac in put.
Deocamdata, traieste ziua de azi ca nu sti daca o mai apuci pe cea de maine.