| cristiana1106 a întrebat:

Momentan sunt in somaj... daca ma reangajez la o alta firma ce subventie voi primii de la stat pentru reintegrarea unui nou loc de munca.si daca noul angajator are dreptul sa ma de-a afara dupa 1 luna de zile?

2 răspunsuri:
| haladita2307 a răspuns:

Pei daca esti in somaj. si la noul loc de munca iti va baga cartea de munca nu vei mai primi somajul, si angajatorul probabil ca te vatine 14 zile in proba asa ca daca nu-i va convini poate sa te dea afara.

| DiMoDi a răspuns:

Dacă te angajezi, subvenţia de la stat o va primi angajatorul, nu tu happy e o măsură menită să-i motiveze pe angajatori (motivaţia ta fiind salariul pe care-l vei câştiga)... Firma care te angajează, nu te poate concedia decât după 1 an, de la data încetării subvenţiei pe care o primeste dacă nu ma înşel, tot un an... happy