| anonim_4396 a întrebat:

O plângere penală trebuie depusă la IPJ sau la Poliția Municipiului? Vă rog să răspundă doar cei care stiu sigur!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Plangerea penala se depune la politia de care apartine domiciliul peroanei vatamate prin infractiune sau la Parchetul de pe langa judecatoria in raza careia are domiciliul.
Daca domiciliul este intr-un municipiu atunci la politia municipiului respectiv.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu se poate si la IPJ? Sau îi spun Poliției Municipiului la IPJ?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Se poate si la IPJ, doar ca este pierdere de timp, tot la politia municipiului va fi trimisa.