| liviu00 a întrebat:

O sa prezint o parte dintr-un articol de pe evz.ro, despre confruntarea dintre basescu si antonescu. Cum catalogati reactia lui basescu? Mie imi aminteste de dialogul cu Corina Dragotescu, careia basescu i-a adresat o urare stiind ca aceasta trecea printr-un tratament impotriva cancerului ("Atita sanatate sa va dea Dumnezeu cit adevar ati scris acolo").
Articolul:
Discuţia despre promovarea femeilor a ridicat tensiunea celor doi contracandidaţi. Tonul l-a dat Crin Antonescu, care l-a acuzat pe Traian Băsescu că a promovat „femeia-obiect, femeia cu succes facil".
Liderul PNL i-a reproşat preşedintelui că nu a valorificat „modelul femeii pe care societatea, într-adevăr, creşte: femeia care ţine casa, care creşte copii, deşi - cu respect vă spun - aveaţi la îndemână un asemenea model, îl puteaţi promova mai mult - e chiar doamna Băsescu", adăugând că a doua variantă era „femeia de succes care pe învăţătură face carieră, nu pe tupeu".
„Decenţa ar trebui să vă spună că un bărbat, care are trei femei în casă, le respectă. Un bărbat, căruia nu i s-a întâmplat niciun incident dramatic, în care să-şi lase soţia singură, şi să ajungă în situaţii dificile", a fost replica lui Băsescu, considerată de presă un atac sub centură la adresa lui Antonescu, a cărei primă soţie s-a sinucis.

http://prezidentiale. evz.ro/emain/articolul/875983/Cum-l-au-scos-Basescu-si-C rin-pe-Geoana-din-grila

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Reactia lui Basescu a fost una deloc surprinzatoare pentru cei care au ajuns sa il cunoasca. Dupa cum a fost si aberatia de dupa, prin care incerca sa se dezvinovateasca spunand ca nu stie nimic despre viata personala a lui Crin Antonescu...
Analizand mai atent observam ca nici nu a sesizat ce a insinuat Crin, care il acuza voalat ca a promovat tot felul de pitipoance in loc sa promoveze modele precum doamna Basescu, dovada fiind faptul ca s-a aratat indignat, dupa principiul "destept esti tu cu tata-to..."
Mie totusi mi se pare cea mai tare replica "nu in FSN, ci in PCR".