| StoianbZ1998 a întrebat:

O sa vina urmatorul razboi mondial avand in vedere situatia din ucraina?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie un nou razboi mondial, cel putin nu din cauza situatiei din Ucraina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca era sa izbucneasca un razboi modial din cauza Ucrainei s ar fi intamplat deja

| OnuOnulică a răspuns:

Nu o sa se ajunga la asa ceva...probabil doar o revolutie minora, in Ucraina, dar nu se o sa se extinda.

| Alcyon a răspuns:

Nu, o sa fie mai degraba un nou razboi rece. Un razboi mondial este echivalent cu o apocalipsa, fiindca marile puteri sunt dotate cu bombe atomice extrem de puternice, care ar aunca planeta intr-o lunga iarna nucleara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza faptul ca rusii sunt asa de prosti putin informati si nu vad ca conducatorul lor e un mafiot si jumatate care ii manipuleaza cum vrea, spiritul asta nationalist e ingrozitor si faptul ca nu inteleg ce i asta libertate, deseori privesc reporta je cu interviuri le lui Putin si altor deputati care nu spun altceva decat "La noi e rau, la noi nu e democratie? Uitati-va la americani care ucid oameni si fura alte state uitai-va la europeni "Si cel mai grav lucru e ca oamenii chiar se multumesc cu asa reportaje si se multumesc de "stabilitatea " care o au cu Putin din anii '90.As vrea mult ca rusii sa se trezeasca insfirsit din somnul lor si sa inceapa a face ceva a actiona cat mai rapid, au nevoie de o revolutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, sunt doar baliverne.