| StefyRO a întrebat:

O situatie: Un pilot face drifting/curse pe drumurile publice din Craiova..Si noaptea si ziua, politia il urmareste. Daca il prinde, care este pedeapsa?

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Pagube...distrugere.daune
semnul de circulatie se afla pe domeniul public si depinde si de noroc acolo
masinile sunt propietate personala
in cazul masinilor se rezolva cu asigurarea

2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Amenda plus punctele aferente incadrarii la care este bagat de agentul de circularie

| StefyRO explică (pentru Q69):

Daca face pagube ca: Doboara un semn de circulatie, loveste o masina. Nu plateste in functie de cat costau?

| Q69 a răspuns (pentru StefyRO):

Pagube...distrugere.daune
semnul de circulatie se afla pe domeniul public si depinde si de noroc acolo
masinile sunt propietate personala
in cazul masinilor se rezolva cu asigurarea