| Kornuletz540 a întrebat:

Oare șefii militari ruși vor lansa vreo bombă nucleară sau două în Ucraina, ar fi culmea să ajungă în situația Japoniei, care a avut parte de două bombe, plus accidentul Fukushima, pe când la ucrainieni a fost Cernobîl?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa lanseze, ar insemna sa intre in conflict cu NATO, a fost avertizat de mai multe ori.

3 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Țările care dețin arme nucleare le pot folosi doar cănd sunt invadate sau atacate.
Rusia nu este atacată. Iar dacă va folosi arme nucleare in ofensivă. va schimba regulile jocului, iar va veni cu CONSECINTE DRASTICE ȘI NEPREVĂZUTE care vor pune in pericol intreagă existență a umanități

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce PIERDERI au rușii deja asta nu mai e ceva de neașteptat.

Ar însemna sfârșitul războiului și toată lumea și-ar vedea de treaba lor.

TOVARĂȘUL Zelenzki va deveni vecin cu unii care sunt tot ca el într-o capitală din vest unde sunt casele cu mușama pe mese.

| vodami92 a răspuns:

Eu zic spun ca e doar o amenintare! nu inseamna ca o si fac! adica o pun in practica!