| anonim_4396 a întrebat:

Observ ca in ultimul timp s-au ascutit,, sabiile electorale" aici pe TPU. Dupa o postare a userului @hep hap referitoare la Ludovic Orban, vin si eu cu o imagine foarte graitoare despre cum vom fi tratati de catre Mircea Goana, cel care troneaza de ceva vreme in reclamele de pe TPU.

http://www.hotnews.ro/......acului.htm

Cum comentati atitudinea unui,, viitor" presedinte? Credeti ca vom putea fi tratati altfel decat cu astfel de invective din partea lui daca va ajunge la Cotroceni? Eu sper sa nu ajunga!
Si ce parere aveti despre discursul pe care il vedeti zi de zi la TV al d-lui Mirciulica si ceea ce a aratat in aceste imagini?

Răspuns Câştigător
| Nastasia a răspuns:

Cum spunea Napoleon "In politica, prostia nu e un handicap".

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar Geoana se stie deja ca este mai ipocrit decit toti politicienii la un loc. Problema lui este ca nu stie sa minta. El pur si simplu se ghideaza dupa ideea, ca poti spune orice, poporul te va crede. Ca si cind am fi idioti. De fapt, de asta sufera toti in momentul in care ajung sus, au senzatia ca ei sint intelepti si superiori, iar restul sint tyimpiti.

| Flav a răspuns:

Nu-mi fac probleme. Am mai vazut o data alegerile astea. Turul 2: Traian Basescu impotriva lui Mircea Geoana. Verdict: Mirciulica o ia in freza.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cine isi cunoaste fii mai bine decat un tata? Degeaba i-a zis tatuca prostanac? (dupa cum vezi sunt impartial cum am sustinut in alta postare). "Sabiile" de pe TPU sunt inofensive oricat ar fi ele de ascutite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@leonardk-respectele mele! Insa eu cred totusi ca acum se incearca sa se castige electorat pe orice cale, iar cum aici pe TPU, multi inca nu-si dau seama daca au murit sau inca traiesc, acestia isi schimba optiunile electorale la fiecare postare pro sau contra referitoare la un candidat.De aceea chiar nu doresc sa ajungem pe mana unuia ca Geoana sau Antonescu, pentru ca ar insemna sa-mi deschid o agentie de emigrari in Congo.Acum intelegi de ce sunt atat de portnit impotriva acestor doi indivizi? Si inca o data iti prezint scuzele mele daca am fost mai acid cu tine.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pana acum, campania asta electorala, nu mi s-a parut nimic altceva decat o adunatura de candidati, fiecare dintre ei posedand o capra si o pisica. Iar campania consta in aruncatul pisicii in alte bratze si in urarile de "bine" adresate caprei vecinului. Pardon! Contracandidatului.

leonardk
| leonardk a răspuns:

@enigma - nu sunt suparat pe tine. Sunt suparat pe faptul ca pana la urma rezultatul alegerilor va fi determinat de o categorie de votanti la care informatiile ajung deformate si trunchiate (una dintre cauze este limbajul mult prea elevat pentru urechile unui truditor de rand). Cred ca doar atunci cand va dispare manipularea (mediatica, cu iz extern sau de orice fel) si cand noi votantii vom alege dupa fapte si nu dupa vorbe vom avea liderii pe care (stim sa) ni-i dorim.

| anad a răspuns:

Cabotini si ipocriti! Pot sa ma asez deja, preventiv, la coada la agentie? Promit ca nu cer daune pentru statul degeaba daca verdictul lui Flav se va adeveri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, exprimarile astea au istorie. S-a inceput cu "mai, animalule" a lui Ilici, apoi i-a zis Base unei ziariste "tiganca imputita". Astia de ce nu ne-ar eticheta "rromi, prostituate, alcoolici" si "nemernicii dracului"? Vezi de ce nu votez eu?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca din pacate aceasta marlanie in politica a fost adusa la gradul de arta de actualul presedinte. El a folosit-o, ca prindea la populatie si acum au luat-o toti si o ridica pe culmi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@brigaela-si saracul Iliescu a fost usa de biserica.Sau ai uitat apelativul,, mai animalule''? Nu exista politician cu bun simt, asta este clar!
Uite, pentru tine voi lasa un link ca sa vezi de unde a pornit aceasta marlanie:
http://www.infonews.ro/article1692.html

| DeeaPustoaica a răspuns:

Eu cred ca toti sunt niste comunisti, in afara de liberali. Mereu sunt apreciati cei nesmimtiti nu cei cu bun simt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@deeapustoaica-cine spui tu ca au bun simt? Liberalii? Ma faci sa rad.Hai sa dam un mic tur prin culisele lor:
http://www.mcgogoo.ro/video-paul-pacuraru-nude-on-webcam.html
http://www.adevarul.ro/......remes.html
http://www.catavencu.ro/tudor_chiuariu_panaramul_internetului-3192.html
http://www.cancan.ro/2009-09-01/Chiuariu-e-un-pervers.html
Sa mai caut? :))

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Enigma, ai dreptate, Iliescu face parte din aceeasi clasa a marlanilor politici. Dar pe vremea lui "mai animalule", o parte a lumii l-a condamnat, alta a ignorat aceasta marlanie de dragul tatucului Ilici. Exemplul n-a fost urmt, restul oamenilor politici nu au facut la fel. Pe vremea lui Basescu, electoratul s-a extaziat in fata primelor marlanii, l-a considerat "de-al nostru", Basescu a castigat voturi pe baza acestor marlanii. Asa am ajuns, pe de o parte sa ignoram ca presedintele nostru se urca beat la volan (mi s-a parut un gest care trebuia sa declanseze revolte de strada, o revolutie) si o mie de oameni politici care isi cultiva marlanie in speranta ca vor putea atrage electerotaul pe modelul presedintelui. Nu e mai putin grav ce a facut Iliescu, doar ca au fost gesturi limitate la persoana sa, nu si-a gasit adepti in randul celorlalti politicieni, asa cum nici Nastase cu numaratul oualelor nu si-a gasit. Dar Basescu a transformat chestia asta intr-o arta cu tot mai multi adepti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@brigaela-atunci, hai sa-ti mai amintesc si de Constantinescu aflat intr-o vizita in Mexic a declarat ca ii este sila sa se mai intoarca in tara.Asa se comporta un presedinte? Crede-ma, dar toata clasa politica, fara exceptie este la pamant.Sunt numai nesimtiti, marlani, hoti si gandeste-te la tot ceea ce este mai rau.Problema este ca tot noi cei de rand suferim, ei isi dau mana cand ies din parlament iar noi, ne agitam aici. oh go on