cami
| cami a întrebat:

Odata cu cresterea pensiilor varstnicilor, vor creste si pensiile de handicapat?

16 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Începand cu data de 1 octombrie 2009 se maresc toate pensiile cu 2 la suta si se acorda ultima transa de mariri puntru cei ce au lucrat in anumite grupe de munca.

| remus a răspuns:

DA se maresc pensiile POST MORTEM, sa le fie rusine celor ce au votat acualii guvernanti, sa voteze in continuare tot asa, au sanse sigure sa ajunga curve de lux la straini, actuali guvernanti nu mai au ce vinde... urmam noi.

nony
| nony a răspuns:

Chiar crezi ca aici sunt oameni care stiu asa ceva? chiar sunt curios ce raspunsuri o sa ai.

cami
| cami explică:

@Bubulina, astia parca asa spuneau confused

| machupicchu a răspuns:

Cresterea valorica a pensiilor, sau marirea pensiilor, se refera la toate pensiile existente pe plan national la data aplicarii majorarii respective, inclusiv pensiile medicale cu sau fara revizuire periodica, pentru toate cele 3 grade de invaliditate(handicap).
Procentul de majorare este acelasi ca si pentru celelalte pensii, acordandu-se diferentiat numai in functie de valoarea pensiei la data aplicarii majorarii respective, in conformitate cu prevederea legala respectiva.

| BUBULINA a răspuns:

Cresc pensiile? ce gluma bunalaughing
astia nu au cu ce sa plateasca salariile mediciilor si politistilor... etc si spun ca maresc pensiile happy
mda vrabia malai viseaza

luciana
| luciana a răspuns:

Da. Se vor mari si pensiile de handicap, cu acelasi procent. Lucien.

luciana
| luciana a răspuns:

Pensiile de handicap s-au marit si ele cu ~ 17 lei, de la 1 iunie 2009. Cu bine Lucien

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie, dar preturile cresc sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bubulina de fapt au, dar banii sint dirijati in alta parte, nu acolo unde trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami spuneau, doar se apropie prezidentialele, ai uitat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harababura mare in tara noastra, astia iau bani de la FNI imprumut si maresc pensiile? dar in domeniul functionarilor publici fac restructurari si dau oamenii in concedii fara plata... tot vorbesc despre RESPONSABILITATE, dar chiar nu le pasa de noi, investesc in inutilitati, iar de banii de la UE nimeni nu se intereseaza, cand oare isi va reveni conducerea tarii astia?
Si cand mai aud si de emisiunea aia,, Romania te iubesc" imi vine sa vomit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt marcu catalin am si, eu o intrebare cand se va mari pensile cu handicap sper caci pana la anul viitor vor creste va multumesc pentru intelegere.

| marry a răspuns:

Asa ar fi normal... dar ramane de vazutwinking

| eu_4161 a răspuns:

Da...Ambele pensii cresc...Doar au spus ca cresc pensiile, asa ca pesiile oricui cresc...

| ToxiKat a răspuns:

Cum spune Bro, se apropie prezidentialele si cine crezi ca ies la vot? pensionarii...logic...ca doar ei nu au ce face acasa; si lor le maresc pensiile in loc sa mareasca salariile...Si ca sa raspund la intrebare...nu, nu maresc pensiile de handicapat...adica nu cred...nu am auzit nikieri... O zi buna!