| CVM99 a întrebat:

Ok, deci intenționez să candidez ca independent la Primăria Constanța si am și o echipă. Întrebarile mele sunt următoarele - care sunt pașii de urmat; cu cât timp înainte de 29 sept trebuie sa ma apuc sa strâng semnăturile; care sunt costurile minime pe care trebuie sa le iau în considerare; costa să îmi depun candidatura?
Apreciez feedback și dau fundă. Mulțam.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căteva milioane de lei noi, dacă vrei să ai șanse reale de succes, ca candidat independent.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca nu ai o facultate facuta, nu poti candida pentru primaria unui municipiu.
Cauta mai intii cerintele, dupa, daca le intrunesti, vezi ceo mai fi nevoie.
Dar tu ca viitor primar laughing daca vii si cauti informatii pe TPU e clar ce primar vei fi laughing
Daca nu stii sa cauti niste prapadite de informatii, ce sa mai spun de alte chestii mai complicate.
Uite o cerinta tiam dato eu, restul baga pe google, daca poti sa faci macar o fraza si sa obtii ceva informatii, poate o sa fii bun, macar sa lipesti afise pentru reclama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nice.
Vei fi un primar extrem de competent dacă îți iei informațiile de pe TPU...

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Ca multi altii care sunt deja primari.

| johnnny123 a răspuns:

Vrei să devii primarul Constanței, ai deja o echipă, dar întrebi pe TPU ce trebuie să faci?

Este ca și cum un neurochirurg ar intra pe TPU și ar întreba "Poate să-mi spună cineva cum se elimină un cheag de sânge de pe lobul occipital? Mâine trebuie să operez un pacient și aș vrea să aflu procedura."

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce ai baut?