| Iulian3038 a întrebat:

Până în ce lună vine alocatia? Eu sunt clasa a 11 a si mai am scoala pana pe 25 iulie.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alocatia de stat pentru copii se primeste, de regula, pana la varsta de 18 ani.
Ca exceptie se primeste si dupa aceasta varsta, daca ai depus cerere, pana la terminarea cursurilor scolii profesionale sau liceului.
Daca ai peste 18 ani si ai facut cerere pentru primirea in continuare a alocatiei o vei primi inclusiv pe luna iulie.