| mihay_8237 a întrebat:

Pe cine alegeti ca presedinte al Romaniei si de ce?

Răspuns Câştigător
| ruxandra22 a răspuns:

Pe Crin Antonescu. Cred ca este cel mai "curat" dintre candidati. Consider ca ar fi un presedinte care ar putea reprezenta onorabil Romania(cam asta e rolul unui presedinte si nu ce face Basescu acum) Cel mai important este premierul iar daca acesta va fi Johannis cred ca Romania va face un mare pas inainte.

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Votul este secret, mai este pana atunci dar sigur nu il voi vota pe Base ca m-am saturat de trait bine.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca oricine ar veni tot haos si criza va fi, agitatie la maxim la inceput iar dupa nu mai face nimeni nimic, fiecare isi vede de treaba lui.

| EUSIATIT a răspuns:

Cu VLAD TEPES nu a invit?/? tare as fi vrut sa fie .ca asa puteam scapa de toti...sacalii asta. infometatii care se gindesc sa apuce si ei un ciolan daca vin la putere asa ca nu merg daca nu este preferatul meu V T

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu am drept de vot inca, dar as pune stampila pe Antonescu. De ce? Is eu mai liberal de felul meu.

| selef a răspuns:

In turul 2 pe Mos Nicolee.

| pepe a răspuns:

Dacă ar candida l-aş alege pe Mugur Isărescu.
Dintre candidaţii actuali niciunul nu merită. Încă nu sunt hotărât pe care să-l votez, mai am trei săpentruămâni de gândire.

| emy a răspuns:

Eu, una, nu aleg pe nimeni, caci toti sunt o apa si un pamant. Lor nu le pasa de noi, ci numai si numai de ei.Asa ca :de ce sa-i votez si, astfel, sa contribui la imbogatirea lor(pe spinarea populatiei)? Chiar nu imi pasa de ei, asa cum nici lor nu le pasa de oameni. Daca vor avere, sa munceasca asa cum munceste un om de rand(in cazul in care are unde sa faca asta, caci ei au avut grija sa distruga tot).

| JackieSue a răspuns:

Votez cu Antonescu nu stiu sa-ti zic de ce. Mi-a facut o impresie buna.

| covexrobu a răspuns:

Votul este secret asa ca nu iti voi spune pe cine votez si nici nu trebuie sa te intereseze asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți sunt niste hoți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Traian Basescu pentru ca este singur impotriva mafiei si pentru ca nu abandoneaza lupta cum ar fi unii tentati sa o faca.
Lasati-l fratilor sa terminam odata cu tranzitia, cu hotii, mafia si nebunia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu votez cu Basescu. Dintre toti cei care au fost Base a fost cel mai OK. Plus ca nici nu pot suporta PDL-ul si PSD-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traian Basescu, pentru ca e bun

| NoMore a răspuns:

Pe nimeni, pentru ca n-am pe cine.

| valentin_2770 a răspuns:

As vota cu GIGI BECALI sa vedem cat de dilau e omul asta. Dca iese presedinte cred ca nimeni nu-i mai da peste nas laughing) Acum chiar ca ar fi tare sa iasa!

| matza1987 a răspuns:

Il aleg pe basescu ca macar stiu ca ne fura pe fata. ceilalti ne-au furat pe la spate si ne-au creat impresia ca tara nu mai are resurse.Basescu a furat, a aratat ca se fura si ca nu numai el fura.asta e de fapt problema celorlati. D-aia s-au pus toti pe el, pentru ca Basescu prea le spune pe fata