| costinvlad a întrebat:

Pe cine ati vota ca presedintele ROmaniei? Dar daca ar fi un referendum de dizolvare al parlamentului, cum ati vota, cu DA sau NU? Ms.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Presedinte cred ca Iohannis.
Parlamentul nu e nevoie sa fie dizolvat. Actualul legislativ trebuie sa-si duca mandatul până la capat.
Puterea in România nu trebuie sa se concentreze doar într-o singura directie dreapta sau stânga.
Avem exemple de trista amintire guvernarile Iliescu-Vacaroiu, Iliescu-Nastase si Basescu-Boc.
Presedintele trebuie sa fie de dreapta iar guvernul de stânga ( fara Dragnea evident )

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gabicoo):

De ce sa fie guvernul de stinga? GUvernul trebuie sa fie COMPETENT. Ca e dreapta, ca e stinga, nu conteaza. COMPETENT. Vezi tehnocratii, de exemplu. Aia aveau ce cauta la guvernare. Debilii astia nici sireturile nu si le pot lega.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe Iohannis, nu vad o alta varianta decenta in acest moment. Cat despre duzolvarea parlamentului, ce rost are? Psd e sus in sondaje

| GabiDumitrescu a răspuns:

Referendum de dizolvare pentru ce? Nu as vota la asa ceva deloc, e o mizerie. Ce trebuie aprobat pe repede-inainte, dar desigur ca nu se va face, e punctul 8 extins al proclamatiei de la Timisoara (extins asupra urmasilor, desigur) si interzicerea penalilor in functii publice/de administratie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa vedem cine o mai candida Psd sau Iohannis sigur nu voi vota.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Daca ai de ales intre ciuma rosie si Iohannis, ce faci? In alta ordine de idei, CE PUTEA SA FACA neamtul, legal si constitutional si nu a facut?

| ziftode a răspuns:

Nu am fost niciodata la vot
am o varsta... si au fost multe voturi pe care le-am lipsit
dar, dupa ce s-a intamplat in tara in ultima vreme
O SA MA DUC DE FIECARE DATA LA VOT
si o sa votez

CU ORICINE NU E PSD!

de ce? daaaaaa, toti fura, dar macar... POATE
CEILALTI NU ISI BAT SI JOC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe nimeni.
Nu așa se dizolvă Parlamentul + anticipatele ar avea cam același rezultat.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

In momentul de fata nu exista nici un conducator patriot pe care eu l-as vota.
Iar dizolvarea parlamentului este ca si cum ai schimba si ai pune in locul lor zeama de varza...

| suntserios a răspuns (pentru Cristian_Cristi_1986):

Patriotismul asta e subiectiv. Patriotismul merge pana la un punct, punctul in care trebuie sa conduci tara constitutional sa sa iti respecti statutul functiei.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru suntserios):

Da asa este, dar din pacate nici un om politic nu este asa.
Ca promite ei marea si sarea asta e alta branza