| RazzMTB a întrebat:

Pe voi nu va frustreaza faptul ca in Romania inca predomina misoginismul, religia luata in serios, credinta in basme, traditiile prostesti? Cand ne trezim?

14 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ai doar 15 ani, la prima factura plătită din banii tai, n-o să mai ai timp de frustrari!

| gabicoo a răspuns:

Nu. Pentru că nimeni nu ia religia în serios, femeile sunt mai egale decât bărbații, iar în basme nu mai cred nici copii.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Doar stii cum se zice cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

| Hyperion7 a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Greșit!
Câinele moare de prost și prostul de grija altuia sau ceva genwinking laughing

| Diana4you97 a răspuns:

Sunt valabile în majoritatea țărilor estice sau mai puțin dezvoltate. Lumea evoluează constant dar este un traseu lung.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu, am cam scăpat de frustrări, mai ales de cele care au legătură cu ceilalți.

| Lupică27 a răspuns:

Feminismul asta extremist mai lipsea.

| gabicoo a răspuns (pentru Hyperion7):

Calul moare de drum lung și prostul/câinele de grija altuia.

| Hyperion7 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu nu, era o varianta mai amuzantă, asta e prea anosta sad

| ioana748 a răspuns:

Nu mi afectează cu nimic existenta preferințele altora.
Fiecare este liber sa se raporteze cum doreste in fata vietii.
Asta nu inseamna ca nu sunt hiperselectiva cu cine intra in proximitatea mea.
Chiar nu mi bat capul cu modul altora de gandire.

| gabicoo a răspuns (pentru Hyperion7):

Asta este cea populară transmisă din generație în generație ca proverb.

| GeorgescuF a răspuns:

De ce vorbesti la plural, crezi ca exista multi frustrati ca tine?

| Cipi1212 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Tradițiile sunt prostești. Referitor la misoginism e păcat pentru că femeia trebuie respectată pentru că dă viață și este o ființă deosebită.

| Torrpi a răspuns:

Ba chiar foarte mult. Dar nu ai cu cine discuta atata timp cat popa la biserica spune... si atat timp cat religia este singura forma de educatie.
Unele basme sunt istoria transmisa oral. Altele sunt inventii. Trebuie sa stii sa faci diferenta.
Si apropo de misoginism, ma scot din sarite barbatii care nu dau doi bani pe neveste, surori, cumnate, colege, verisoare, pe nici o femeie in afara de mama lor. Insa cand e vorba de mama, fac si moarte de om. Pai aia nu e tot femeie? Sau celelalte nu sunt (sau vor fi) si ele mame? Unde e diferenta?