| LanguageMaster a întrebat:

Pentru a profesa în domeniul juridic trebuie să fi un om vorbăreț?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa fii vorbaret, dimpotriva, trebuie sa fii calm si sa gandesti inainte de a vorbi.

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Trebuie sa fii un om care stie ce face mai ales cand vorbeste
si sa fii hotarat(a) si fara timiditati in fata unei curti de judecata
daaaaar, SA NU VORBESTI IN PLUS (cum ziceam sa stii ce faci cand vorbesti)

oamenii vorbareti nu prea sunt asa, chiar dinpotriva, tind sa vorbeasca prea mult si sa se repete degeaba!

| minrest a răspuns:

Dimpotriva, trebuie sa fi succint.

| JackR a răspuns:

Pentru a profesa in domeniul juridic trebuie sa fi (desi nu neaparat, realitatea dovedeste contrariul) un om inteligent.