| Mihaela2001 a întrebat:

Pictura pe blocuri e considerata vamdalism?

5 răspunsuri:
| Daniell25 a răspuns:

Depinde de ceea ce pictezi... daca e vorba de un mesaj scris care sa nu fie vulgar este acceptat dar daca este vorba de un desen vulgar intr-adevar este considerat vandalism. Dar in Romania nu cred ca cineva s-ar ocupa de asa ceva atata timp cat ei nu gasesc criminalii laughing

| vioricavio a răspuns:

Depinde,unii o considera vandalism, altii arta.

| Maiuta a răspuns:

Depinde in ce zone, am vzt in centrul vechi niste pereti special amenajati pentru astfel de chestii dar in general pe blocuri sau scoli sau etc este ilegal dar mie mi se pare frumos si ii sustin pe cei care fac desene si scriu mesaje chiar tari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, oamenii legii si cei normali, sa spun asa, o considera vandalism. Dar din punctul meu de vedere, as zice ca e arta. Si totusi, depinde ce pictezi. Se mai poate numi si arta naiva. Si eu desenez pe blocuri, dar undeva unde nu se prea vede si uneori pe trotuarul din parc. Acolo cu creta. Pe blocuri cu spray. big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai o autorizatie in acest sens e considerata vandalism din punct de vedere legal