| mariusgabi a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna daca este legal sa colectionez arme albe in casa? Mai exact de decor cutite, sabii, etc...
Fara sa ies cu ele pe strada

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este legal, nu exista nici o interdictie in acest sens.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In anumite conditii si arme de foc ai voie. De ce n-ar fi voie cu arme albe?

| oz_1736 a răspuns:

Ce poti face cu ele e interzis, nu depozitarea. Eu am o colectie de brichete cam de 1000 de bucati. Adica ce sunt piroman? Nu ma urmaresc pompierii?

| Kushhh a răspuns:

Din moment ce le poti cumpara de la un magazin ( nu de pe internet, tarabe etc. ) eu zic ca este cat se poate de legal.