| Mariushgv a întrebat:

Poate un polițist care este la ordine publică la orașul Suceava se transforme la poliția orășenească să spunem la Dolhasca tot la ordine publică? (Poliția de Dolhasca mai are încă șase sate de păzit prin jurul ei). Raspunsuri serioase

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se transformă ci se trasferă. Nu poate fără acordul șefilor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Politia oraseneasca nu este ca politia statala. Deci cu seful de la Dolhasca poate sa spuna asta.

| gabicoo a răspuns:

Pulițistul comunitar de la Sushiawa dacă se mută la Dolhasca se transformă în Karaliu!