| RedNightmare a întrebat:

Pot dupa ce termin liceul tehnic într-o țară fără să dau bacul, să vin în românia la universitate pe același profil?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La nici o facultate (studii superioare) nu poti candida fara diploma de bacalaureat ori un act de studii echivalent.
In primul rand trebuie sa obtii recunoasterea si echivalarea diplomei si daca este recunoscuta si echivalata poti candida.
Vezi detalii pe cnred.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din uniunea europeana, si nu stiu ce se va intampla cu actele din UK.

| PlayerE7 a răspuns:

Pai cred ca îți trebuie un document cu care sa echivalezi diploma de Bacalaureat.