| iulianbalaceanu8 a întrebat:

Pot intra la liceu?
Fara vaccinul de 14 ani

Răspuns Câştigător
| adinaaa122p4 a răspuns:

Personal trăiesc în Moldova și aici poți intra fără el.Pentru siguranța ta, mai bine e sa-l faci pentru că nu e tarziu, acest vaccin te păzește oarecum de diferite boli.

5 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Da.

| Cduncfujndf a răspuns:

Cred că poți, dar tot trebuie să îl faci, o să fie mai bine pentru sănătatea ta.

| beck2804 a răspuns:

Când te vei înscrie la liceu, dacă nu te-ai înscris deja o să ai nevoie de niste hârtii de la medic cu toate vaccinurile făcute de tine până acum. Mie mi s-a cerut, dar mai bine faci acest vaccin pentru binele sănătății tale.

| LoremIpsum a răspuns:

Funda s-a dat, aşa că mergem pe sinceritate.

E trist, însă poţi intra la liceu fără vaccin.

Ce-i de-a dreptul tragic e că poţi intra chiar fără a avea capacitatea de a te exprima coerent în limba maternă.