| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa interzic cuiva sa nu intre in casa, daca eu detin numai o parte din casa, dar persoana care detine restul proprietatii i da voie
(persoana care le da voi este o femeie batrana aproape 90 de ani )

Sau pot macar sa nu permit accesul persoanelor respective in partea mea din casa?
Vreau sa stiu daca pot sa chem politia pentru incalcarea proprietatii sau nu...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa interzici intrarea doar in partea ta de casa, in rest nu ai dreptul, deoarece nu esti proprietar decat pe partea ta. In cealalta parte are dreptul sa permita sau interzica intrarea doar proprietarul acesteia.