| anonim_4396 a întrebat:

Poti Deveni colaborator cu securitatea in ziua de azi?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti deveni colaborator al SRI (Securitatea nu mai exista la noi), daca prezinti interes pentru ei si ai calitatile necesare. Numai bine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@最zZPetCJ911Zz终: Și ce dacă nu-i îndrăgită de populație? Ce, populația îți dă de mâncare ca să aibă dreptul să-și dea cu părerea?

În altă ordine de idei, sigur că poți, cu condiția să treci niște teste draconice și, evident, să ai ceva de oferit. În fond, acum nu mai dă nimeni doi bani pe faptul că-ți torni tu vecinul așa că trebuie să ai ceva cu-adevărat relevant de oferit.

Succes!

| VadTot a răspuns (pentru kongeriket):

Nu ma refeream sau sa mi doresc sa mi torn vecinul mai degraba o munca"de strada", .....intelegi?

| kongeriket a răspuns (pentru VadTot):

Cel mai simplu e să dai o tură pe la sediul MAI sau la Academia lor din Băneasa. Și întrebi acolo.
Nu e niciunul SRI-ist pe-aici, așa că nu avem cum să știm precis ce și cum.

Succes!

| NemNUZ a răspuns:

Aoleu, chiar ai tupeu sa pui publica intrebarea asta? Tu stii ce au facut securistii?

| VadTot a răspuns (pentru NemNUZ):

O Tara fara o securitate buna pusa la punct este o ca si cum la usa de la locuinta ai o usa buna dar cu niste incuietori de doi leilaughing)

| NemNUZ a răspuns (pentru VadTot):

Pai da, dar totusi e o meserie nu foarte,, indragita,, de populatie

| elenush17 a răspuns:

Daca vrei tu neaparat, cine stie