| KlArt a întrebat:

#Primaru' meu#
Cu ce realizare te-a surprins primarul din oraș/comună? Te mândrești cu asta?

15 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

A împrumutat o căruță de bani ca sa facă o școala de arte și meserii (clădiri, cantine, internate, ateliere), ideea e buna dar nu vine nici naiba acolo.

| KlArt explică (pentru Bondarel99):

Absolut nimeni! Nouă ne trebuie ingineri și IT'ști. Dacă ți se strică ceva, folosești o app ce repară tot. Sau chemi un inginer să-ți calculeze traiectoria ciocanului ce bate un cui într-o blană. E calcul greu, nu-i pentru oricine. Îti trebuie studii superioare, eventual și 2-3 brevete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' bine, mon cher, pai nu ne face stadion?happy

| KlArt explică (pentru anonim_4396):

laughing) parcă văd deja emblema stadionului la intrare: 2 săbii încurcișate și un pumnal în mijloc! tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun manejul; ca circari gasesti destui!winking laughing

| KlArt explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Tătăiță, fugi bre, de-aici!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru KlArt):

Fug; ca d'aia am inima buna si mintea limpede!winking laughing laughing laughing

| JustmeV a răspuns:

In Satu Mare, primarul m-a surprins ca in luna august atunci cand vin acasa muncitorii din strainatate si traficul e cel mai aglomerat, a „inceput" lucrarile celor doua poduri pe care le avem, inchizand cate o banda, astfel cozile infernale durand pana la 3 ore de stat in soare pentru a trece un pod. Dupa cateva saptamani, dandu-si seama ca planul lucrarilor este gresit, nu s-a lucrat o perioada pe pod, „pana la remedierea greselii". Podurile noastre dragi probabil vor fi finalizare anul urmator. happy

| KlArt explică (pentru JustmeV):

De ce mergeți în străinătate? Stați acasă și terminați podurile!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KlArt):

Ce poduri? Poate pe cele intre suflete.happy

| JustmeV a răspuns (pentru KlArt):

God n-ai inteles nimic ☺

| KlArt explică (pentru JustmeV):

M-am prins! Jumătate din Satu Mare muncește în străinătate. Tu, probabil că nu. Primar de-aș fi, mi-aș băga ****! Mai ales dacă numărul cetățenilor mei s-ar înjumătăți. Primarul cui aș mai fi?

| KlArt explică (pentru anonim_4396):

De obicei îmi țin banda și nu mă abat, pe astfel de poduri! happy

| GeorgeBerbec a răspuns:

M-a surprins ca a facut tot sectorul verde! Liviu Negoita, sector 3 Bucuresti! Si a renovat blocurile!

| KlArt explică (pentru GeorgeBerbec):

Să trăiți domn' primar! Chiar nu știam că aveți cont pe TPU. Frumos nickname v-ați ales. Ar fi sunat chiar nașpa decât 'George'.