| Fatamuntilor a întrebat:

Probabil nu voi conduce masina in viata,cora,dar cine da permise in tara asta? Politia romana,corect?
Vad pe Facebook,postarile unor indivizi care isi fac pagini speciale si ofera permise online! Trebuie doar sa cunoasca legislatia si sa stie sa conduca! Ca nu cred ca au legatura cu scoala de soferi si examenele care se dau dupa.
Astia sigur sunt pericole pe strazi, politia stie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca politia stie, am citit destule articole referitoare la asemenea cazuri de permise false, cand cei care au cumparat permisele au fost descoperiti.
Si pedepsele sunt destul de aspre in asemenea cazuri, cel putin pentru 2 infractiuni: conducere fara permis si uz de fals.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea sunt niste scam uri de care pare ca nu ii pasa nimanui.
Eu nu cred ca in final chiar primesti un permis, doar iti fura niste bani

| Fatamuntilor explică (pentru suntserios):

Probabi
s-a bagat pe postarea in care pusti era laudat pentru rezultarele bune la evaluare.Iar la fiecare raspuns isi facea reclama,