| IonutValeriu a întrebat:

Putin a ordonat sa se puna in alerta arsenalul nuclear, datorita amenintarilor agresive ale Occidentului

La ce se intampla in prezent, cine e la curent si stie, sunteti de parere ca ar putea incepe un razboi nuclear? / ww3

De la chestii inofensive, cum ar fi faptul ca China a declarat ca este ceva amenintator faptul ca a dat de prezenta unei nave Americane prin stramtoarea Taiwan si sa o distruga de exemplu, apoi mare razboi

Ma duc cu gandul ca pe langa ca si a pus Putin arsenalul nuclear in alerta, cine stie cum peste noapte din Ucraina de ajunge la nivel mondial

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multe se zic, altele se intampla nu stim nimic pana la acontecimente

| doctorandus a răspuns:

Occidentul nu va ataca Rusia pentru ca asta ar insemna Al Treilea Razboi Mondial si sfarsitul lumii.

| Frank51 a răspuns:

NATO îl va ucide pe Putin când are ocazia, apoi totul se termină. Asta se poate întâmpla azi-mâine, sau peste câteva luni.

| J0B0MAT a răspuns:

Poate să folosească arme nuclear, omul e nebun. Dar faptul că le mută la Moscova e un indiciu că nu sunt foarte puternice, căci altfel le folosea de unde sunt.
Plus că efectul radiațiilor nucleare se vor extinde în Europa, iar asta deja înseamnă atac al altor țări și mai mult ca sigur restul țărilor vor intra în război. Dar în mare ca să distrugă Rusia și pe Putin, nu cred ca altcineva să aibă curaj să se mai bage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorita amenintarilor agresive ale occidentului? Sa fii invitat la discutii diplomatice, cum a facut occidentul in ultimele saptamani, nu inseamna amenintari agresive. Nu mai are cu ce negocia.
In cazul asta ar fi bine sa si termine occidentul ce a fost inceput. Nu se poate negocia cu teroristii.

| Test2452z a răspuns:

Putin a amenintat intreaga lume ca, daca cineva invervine intre "altercatia" sa cu Ukraina al treila razboi mondial va incepe. Asa ca, cel mai probabil scenariu va fi ca, nimeni nu v-a interveni in ajutorul Ukrainei, asa ca, ea va fi capturata. Dupa aceea, Russia va avea doua posibilitati. Posibilitatea unu (si cea mai probabila) este ca ea, pur si simplu nu va mai face nici o miscare. Si posibilitatea a doua e ca, Russia v-a ataca o alta tara, din fericire Romania are o sansa extrem de mica sa fie atacata pentru ca facem parte din Nato, dar nu pot spune acelasi lucru despre Republica Moldova. sad

| Test2452z a răspuns:

Cum ai spus si tu, exista o sansa extrem de mica ca Republica Moldova sa fie atacata de Rusia, dar, din pacate, cat ar fi ea de mica tot exista. Cine stie ce ii trece prin cap la Putin? Omul ala nu e normal la cap.