| calubalan a întrebat:

Rasa galbena va ajunge sa domine lumea? Regatul de Mijloc rescrie regulile în comerț, tehnologie, monede și mediu – în toate domeniile. China vrea un loc în capul mesei, dar știe ce să facă acolo? http://twurl.nl/zf6o26

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca China va ajunge puterea mondiala nr.1.Ritmul lor de dezvoltare este ametitor, se inmultesc la fel de ametitor! In anii primei mari crize economice (1929) tara care a cumparat aurul pe care celelalte state ii vindeau ca sa scape din marea recesiune a fost USA.Acum,America a vandut mult aur pe care l-a cumparat...China! Si sunt multe alte domenii in care chinezii ajung in elita! Da, da, China va ajunge in fruntea mesei, asa cum zici!

nony
| nony a răspuns:

Sa ne fereascá ghinionul sa fim condusi de chinezi.Este un popor care nu prosperá prin ratiune ci prin razboi.Sunt comunisti si la ei liberatea este cenzurata de principii antice. Uuuuu!

| stelianr a răspuns:

China este deja o putere. Dar nu cred ca cei peste 1 miliard de oameni gandesc la fel. Ar fi trist.

| alonet a răspuns:

Desi nu e potrivit sa iti raspund cu o intrebare, totusi, cei ce sunt in capul mesei in zilele noastre, fac bine ceea ce fac? ca idee marile schimbari isi vor avea apogeul cand eu voi fi la pensie, dar ma ingrozesc ce ce vremuri vor veni peste copii mei nenascuti inca! Doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rasa galbena? Se mai vorbeste asa in ziua de azi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand v-a ajunge rasa galbena sa domine lumea se v-a duce dracu tot...

| djnino a răspuns:

Mda AFARA CHINAAAAAAAA cum adica ne conduc pe noi? nu imi convine n-ai de frica ca nu se intamplawinkingtongue