| คиค a întrebat:

Sa aflat pe cine avem presedinte?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Din nou comunsim in Romania, dragilor! Cine l-a votat pe Geoana asta a vrut... Deci dragi sustinatori ai lui Geoana, dragi comunisti, nu mai intrati pe TPU.ro! Duceti-va in China sau in Cuba! Acolo e de voi!

31 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Inca nu. dar geoana are 51 % si basescu 49 %.

| Cryssy a răspuns:

Da. Se pare ca a castigat Mircea Geoana. Poate ne va fi mai bine. happy

| Bacemi a răspuns:

Deocamdata se preconizeaza ca Mircea Geoana are 51% din voturi iar Traian Basescu 49%. Asteptam anuntul oficial in care ni se va dezvalui viitorul poporului roman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar e diferenta mica.Eu una astept sa se numere voturile! Asa de la exit poll. plus ca mai sunt in strainatatehappy
Basescu a castigat normal. ca PNL a ajutat psd-ulwinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Orsicine va fi ales, este vointa poporului si trebuie sa o respectam.

| deejayra a răspuns:

Mircea Geoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAi. nu romanii au ales PSD! ci aliantza! cei din pnl! fara pnl erau varza
Mi'e scarba de realitatea!

| Cretzule a răspuns:

Comunistul de Geoana are mai mult in exit-pool-uri

| AvalohAlyn a răspuns:

Romania a ales schimbarea.Sa respectam dorinta poporului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@TigergeridAlan
Romania a ales schimbarea?
Scuza'ma!
PNL_ul a ales schimbareahappy sa fie geoana numit si NICOLAE ceausescuhappy [6 dec] sg la alegeri ca lua 1%oh go on
Nu vb in numele tau spunand ca esti poporul
6^ dec- instaurarea lui nicolae ceasca numit si geoana

| Summer Memories a răspuns:

Hai gata, nu isi mai rost certurile aici, a castigat Geoana si nu aveti ce face chira daca va ofticati!
La fel ca si Basescu, nu stiti sa pierdeti laughing.

Sa nu mai traiti bine, ca Basescu pleaca pe mare, asa a declarat laughinglaughing.

| Andreea9311 a răspuns:

Domnul Traian Basescu este foarte mult votat in straintate deci sa asteptam pana maine, poimaine si vedem. Totusi ma gandesc cu groaza ce facem daca iese Geoana presedinte. Nu mai vreau sa isi bage toti comunistii banii nostri in buzunar oh go onstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoru-i strins, dar sondajele sint facute de institutiile lui Vintu si Voiculescu, sa influenteze alegatorii unde nu s-a incheiat votarea. Pe asta mizeaza, sa smulga niste voturi pe ultima suta de metriwinking

| deejayra a răspuns:

Am primit 1 Nefolositor si 2 Stupid pentru ca am raspuns la aceasta intrebare...si va mai credeti cetateni cinstiti si seriosi? Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stupid ce se se scrie pe aici. De ales nu a aleg partidele, partidele nu dau voturi, ci cetatenii. Romanii au ales Geoana. Celor care le este greu sa inteleaga inseamna ca le este greu sa inteleaga cum sta si cu democratia. Celor care spun ca Geoana este comunist, le reamintesc ca Basescu s-a intitulat singur comunist. Este adevarat ca Geoana are niste minusuri ...nu are dosar penal, nu a furat telefoane, nu si-a batut joc de minoritati, nu a condus beat, nu hahaie, nu are " protejate ". Totusi Geoana este diplomat de cariera, Basescu marinar ...asta cred ca spune tot. Asa cum este normal, firesc si democratic incercati sa nu transformati alegerea presedintelui in rafuieli personale, judecati lucid si acceptati rezultatele. In definitiv putin conteaza cine este la Cotroceni, conteaza daca va reusi sa puna tara pe alta cale, o cale spre o tara moderna in care sa putem trai mai bine. Mai bine inseamna mai bine! nu ca pina acum, in scandaluri, cu guvern marioneta si o economie distrusa.
Inca un sfat pentru cei ce tot scriu de comunisti. Scrieti si ce virsta aveti si ce stiti de comunism, daca nu, tot asa se poate spune despre voi ca sinteti nazisti! Nu uitati ca traim in Europa, o mare comunitate unde comunismul a disparut si pa! Ca doctrina a disparut. Totusi nu uitati ca unele principii ale comunismului se aplica ad-literam in democratie asa ca, mai usor cu acuzatiile despre lucruri care pentru voi sint neclare.
Si pentru toti, ca sinteti pro Basescu sau pro Geoana, numai ginduri linistite.

| Summer Memories a răspuns:

Deejayra stai linistita, si eu am primit stupizi din partea celor care inca mai cred in Basescu. Ce sa-i faci, asa sta treaba pe site-ul asta. Daca iti exprimi parerea primesti Stupid sau Nefolositor.

| crizantema a răspuns:

@deejayra, aici cam toti iau stupid si nefolositor din cauza preferintelor, asa ca nu te mai plange ca nu esti singurul.Trebuia sa te astepti la asa ceva.
Pana nu se va anunta oficial cine este presedinte, eu zic sa nu mai cobim...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Indiferent cine va fi este alegerea poporului roman, sa asteptam totusi rezultatele finale.

| carminaburana43 a răspuns:

Va fi bine ca in China unii pot fii prostiti din pacate cred ca daca nu erau colaci pe garduri de era Basescu acum va fi.va fi si un drac sut!

| carminaburana43 a răspuns:

Va fi bine ca in China unii pot fii prostiti din pacate cred ca daca nu erau colaci pe garduri de era Basescu acum va fi.va fi si un drac sut!

| carminaburana43 a răspuns:

Va fi bine ca in China unii pot fii prostiti din pacate cred ca daca nu erau colaci pe garduri de era Basescu acum va fi.va fi si un drac sut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DANIEL BV comunist esti tu si se vede asta din ce zici nu poti sa ne interzici sa intram pe TPU geoana presedinte tu du-te cu baselu in puscarie ca acolo o sa ajunga in 2 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da geona! speram ca asea v-a ramane!

| 4Fun a răspuns:

Un buschet. `

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huh:]], daca Geona va fi ca Ceausescu, ca el o sa sfarseasca raised eyebrows.

| madalinzzz a răspuns:

51, 6 Mircea Geoana - 48, 4 basescu si cred ca este foarte bine. am scapat de omu care ne-a adus tara in stadiul in care este astazi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Geoana

| larrii a răspuns:

Uite na ca e Basescu iar :Xlaughing

| razadeluna a răspuns:

Inca nuuuuu