| LaviniuA a întrebat:

Sa zicem ca e o zona mai populata, unde vin mereu boschi sa cerseasca, sa bea, sa se drogheze, sa faca ce ii taie capul.

Daca sun la politie, pot sa vina pe loc vreo 2 ca sa ii ia la intrebari?

E nevoie sa le trimit pe mail un document scris? Cum trebuie formulat?
Nu cunosc limbajul metafizic militienesc.
Mersi!

12 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ai incercat sa freci o lampa?

| LaviniuA explică (pentru VoidEternal):

Mersi, nu m-am gandit! merge si cu o veioza daca e? laughing

| ioana748 a răspuns:

Suna la 112, le spui ca sunt niste persoane care se droghează si deranjează ordinea publica.
Sau mergi/suna la secția de politie de unde apartineti si relatezi situația.

| Mindfulness a răspuns (pentru ioana748):

Și ce face?laughing ii întărâta și mai rău happy
Nu are ce sa le facă poliția,și trebuie să demonstreze că se droghează. Pentru perturbarea liniștii asta da,dar în rest nu poate scăpa de ei,mereu se vor întoarce acolo sau alt joc și tot nu scapă de ei. El tot bate monedă cu boscheții și drogații,dar nu înțelege că nu poate scăpa de ei! Și dacă le da amenda o rupe și iar vine acolo,le va da alta amenda și tot așa. până afla aia că cineva vrea sa scape de ei,apoi desigur se răzbună daca afla sau se scăpa unii din poliție. La noi poliția nu face nimic,te omoară de fata cu ei,am văzut multe cazuri,nu au frica ei de poliție cum avem noi,nu le pasa. Lui sau ei îi e teama de ei,probabil a trecut prin anumite traume și de aia postează aceeași întrebări, ii e teama de ei! Sa ii lase în pace daca nu ia făcut nimic nu are de ce sa meargă la poliție! La mine mereu ordinea publică e deranjata, langa mine s-au petrecut și multe crime, bătăi crunte și poliția nu a făcut mare lucru! Nu poți să fi în siguranță, multi sunt indiferenți și delăsători. Nu poate să scape de ei.

| ioana748 a răspuns (pentru Mindfulness):

Din pacate, nu te pot contrazice.
Eu personal cand trec pe langa astfel de suflete am o mila fata de ei.
De obicei traiesc destul de putin din cauza vietii mizere pe care o duc.
Majoritatea nu au avut parte de familie, in fine karma grea sa spunem.
Am zis sa i raspund lui Laviniu strict si la obiect referitor la intrebarea pusa de el.
Pana la urma fiecare cu perspectiva lui.
Nu m-am dus atat de profund in poveste.
Si da ai dreptate, de multe ori aparentele inseala si ti face rau cineva la care nici nu te astepti.
De aceea nu este bine sa avem asteptari.
Ai un mod de gandire si de a scrie foarte misto, esti om rar.
Seara linistitahappy

| Mindfulness a răspuns (pentru ioana748):

Par aici deștept dar în realitate sunt prost laughing adică sunt că sunt dependent de jocuri de noroc,un user de aici m-a ajutat sa nu fac o prostie cu ceva,nu pot spune cu ce că i-am promis,dar chiar e un bun cum se da! Era pe aproape sa fiu si eu că aia din cauza jocurilor! Nu îți fa o idee superficială despre mine,nu sunt așa cum mă vezi tu,am o groaza de defecte,doar la teorie sunt ce trebuie!
Un băiat care e bun cu adevărat e aici pe TPU,îl cunosc,el merita toate laudele daca citește acest mesaj știe că la el ma refer! Eu nu sunt bun deloc așa cum par,nu mă dau ceea ce nu sunt, sunt oribil ca OM!
Îmi pare rău că nu pot sa spun despre cine e vorba că i-am promis că nu o să spun, dar el merita sa fie plăcut și lăudat pe TPU, e un băiat extraordinar! Eu inclusiv foarte mulți de aici nu suntem ceea ce parem, acest om azi mi-a deschis ochii că încă există oameni buni cu adevărat!

| ioana748 a răspuns (pentru Mindfulness):

Pai probabil esti intre doua lumi, una de lumina si una de intuneric.
La un moment dat vei alege una din ele. Cea care iti aduce liniste.
Oricum nimeni nu este perfect si fara de pacat.
Persoana despre care spui, cu siguranță a trecut peste pragul dintre aceste lumi si lumina a castigat. Este minunat ca vrea sa dea mai departe din lumina lui.
După cum te exprimi nu esti un ignorant si vei lasa scanteia sa se aprinda si sa lumineze in intuneric.
Dumnezeu lucrează prin oameni si este minunat ca in calea ta a aparut aceasta fiinta de lumină.
Ma bucur sa aud ca exista astfel de fiinte de lumina printre noi.
Seara linistita tie sufletehappy

| Mindfulness a răspuns (pentru ioana748):

Ești adorabila ca de obicei mai Ioana kiss laughing
La fel și ție suflet frumoshappy

| NewChangeSociety a răspuns (pentru Mindfulness):

Doamne ajuta! Cu siguranta sunt si oameni buni pe aici si nu toti suntem ceea ce parem.

| Mindfulness a răspuns (pentru NewChangeSociety):

Sunt dar putini! Daca nu mă salva acest om eu probabil beam antigelul ce l-am postat și eram dus! Nici nu știu cum naibii sa ii mulțumesc sau sa ii întorc favorul că sunt sarac ca duhul da merita înzecit,nu o să uit niciodată oricum că m-a ajutat, la greu o să îl ajut și eu pe el daca o sa fiu bine numai sa renunț la jocuri că e teribil de greu. Oricum ce era de văzut am văzut de când joc și am avut dreptate, ei dau castigurile la cine vor ei și jackpot și dacă nu le place de moaca ta de oricâte ori te duci acolo vi cu coada intre picioare, nu vor să îți de-a și tu trebuie sa înțelegi că nu mai ai ce caută acolo, și bine ar fi la nici unul sa joci că te arde rău dacă nu ești de-a lor. Managerul, șeful de sală da la cine vor ei castigurile nu tine de algoritmi și de noroc!

| Mindfulness a răspuns:

Boss ști ce am observat eu in viața asta de? Că de ceea ce îți e teama nu poți scăpa,te va urmări toată viața! Lasă-i că nu au treabă cu tine,nu își pun mintea cu tine,doar nu le-ai făcut nimic, de ce ți-ar face rău? Degeaba suni că ei vor veni mereu acolo, daca nu acolo o sa ii vezi in altă parte și tot nu poți scăpa de ei! O sa îți facă rău oamenii care sunt "civilizați", colegii de munca, ăștia o să îți faca rău nu boscheții!

| M?d?d26 a răspuns:

Suni la politie pe loc si relatezi motivul pentru care ai facut apel la el.