| LaviniuA a întrebat:

Sa zicem ca intr-o zona a Buc vin mereu boschetari. E un magazin mai mare si trece lume multa pe acolo.
Cersesc, se imbata, se drogheaza, baga povesti ca au copii, datorii, boli si le trebuie bani etc.

Poate face ceva politia ca sa nu mai vina acolo boschi?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, politia locala ar trebui sa se ocupe de boschetari. Iar daca acestia devin agresivi, pot cere sprijinul politiei reale, sau jandarmeriei.
Dar ca sa se intample asa ceva, ar trebui facute sesizari la primarie, la administratorii magazinului sau la politie.

| ioana748 a răspuns:

Pai ar trebui sa se implice Politia Comunitara, dar trebuie anuntati.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă faci reclamație da, o sa vină poliția, dar nu cred ca vor face mare lucru, le da amendă eventual sau avertismente, nu sta acolo poliția 24/7 să vadă dacă se întorc sau nu.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să eviți acea zonă a orașului.

| Darius50boss a răspuns:

Da, trebuie anunțați