| PinkHD3 a întrebat:

Salut!
Acum 2 zile mi-a fost suspendat permisul de conducere pe o perioada de 60 de zile, uitandu-ma pe net am vazut varianta de ''redobandire permis'' care poate scadea timpul de asteptare la doar 30 de zile si am vazut ca daca esti obligat sa il dai ''si nu te prezinti sau nu il iei acel exament '' ti se mai adauga 30 de zile. Cum imi dau seama daca sunt obligat sau nu sa dau acel examen de redobandire? Pentru ca politistul nu mi-a spus nimic in acest caz decat ca imi va fi suspendat pe 60 de zile

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citesti OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, art.104 si urmatoarele, care se refera la suspendarea dreptului de a conduce si afli daca este obligatoriu sa te prezinti pentru sustinerea testului, in functie de contraventia pentru care ti-a fost suspendat dreptul de a conduce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai depinde pentru ce ti a fost suspendat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ti a luat permisul? Erai beat, drogat sau ai trecut pe rosu? Ca ceva ai facut tu de ti au luat carnetul.

| Țoglă a răspuns:

Prefă-te că nu ai văzut acel redobândire permis și vei avea de așteptat cele 60 de zile.
Nu te obligă nimeni să faci altceva decât să aștepți.