| vlad89c a întrebat:

Salut, am auzit ca Microsoft va desfinta windows xp profesional... adica pur si simplu nu va mai merge pe nici un calculator si toate datele se vor pierde (nu am nici o problema cu asta, am trecut de xp acum cativa ani), are Microsoft dreptul sa faca asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu il desfiinteaza, doar ca nu va mai avea suport tehnic si nici update-uri.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit gresit. Nu il desfiinteaza ci il lasa la liber, nu va mai trebui sa platesti licenta. Insa nu cred ca va mai actualiza programe/drivere, etc

| Wehrmacht a răspuns:

Ca sa faca asta trebuie sa foloseasca un virus ceea ce este ilegal din moment ce in PC ala ai mai multe.Si nu or sa faca asta oricum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfiinteaza suportul tehnic, nu sistemul de operare, bre. Ceea ce mi se pare intr-un fel firesc, desi pentru unii e de neacceptat. Dar acum, XP-ul e una, dar gandeste-te si tu, ar mai trebui oferit suport pentru Windows 95? Au fost vremuri si vremuri. Tehnologia nu sta pe loc.