| anonim_4396 a întrebat:

Am început școala de șoferi, și în curând o să iau sala. (aprox o săptămână) eu locuiesc în Olt, (am mutația pe Olt), iar din cauză că pe Olt sunt puțini examinatori, se fac programări pentru oraș doar la 2 luni după ce ai luat sala. Pe cand, in Dolj, se fac programări din 2 în 2 săptămâni. Știe cineva dacă, după ce iau sala, dacă îmi fac mutație pe dolj, oare pot da examenul pe Dolj? Știe cineva lucrul acesta cu siguranță?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei putea, daca iti stabilesti resedinta (flotant) pe raza judetului Dolj. Inainte de a face asta trebuie sa fii sigur ca o sa te programeze asa repede, m-as mira, vazand chiar pe TPU, la mai multe intrebari, ca programarea la proba practica se face chiar si la 3 luni de la proba teoretica, in mai multe judete.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa astepti si acolo destul de mult stai linistiti. 2 luni a devenit un terment obisnuit in toata tara