| MisterD2001 a întrebat:

Salut,am lovit pe cineva anul trecut, a primit 6 zile de spitalizare,l-am lovit cu capul în nas,între timp m-am angajat în armată ca sgp,am vb cu persoana a zis ca își retrage plângerea dar nu și-a mai retras-o,și urmează să fiu chemat la judecătorie.Pot fii dat afară, chiar dacă o să primesc o pedeapsă cu suspendare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.
Tu ai spus la angajare ca ai un dosar penal sau ai raportat dupa aceea ca esti judecat?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, vei fi dat afara din armata, fiindca ai o tinichea agatata de coada si asta nu se accepta nici in armata si nici in Politie.