| CristiDinIasi a întrebat:

Salut! Am nevoie de un sfat, cum să învăț mai ușor pentru permis (CAT.B)? Am încercat pe aplicația scoala rutiera dar explicațiile video mi se par structurate prost și greu de reținut, iar cartea mi se pare prea lunga, aveți un sfat sau o idee cum as putea reușii?

Răspuns Câştigător
| dusmanul86 a răspuns:

Eu am citit cartea si acum fac teste pe https://www.drpciv-teste.ro/
succes!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studiaza mai intai legislatia rutiera, in primul rand Codul rutier (OUG 195/2002, rep. in 2006) si Regulamentul de aplicare, ambele cu md. si compl. ulterioare si cauta sa intelegi prevederile.
Abia apoi faci chestionare si vezi si explicatiile, ca sa-ti dai seama daca ai raspuns corect sau ai gresit.