| Number123 a întrebat:

Salut am niște monede în euro, sunt din București si nu știu unde le schimb, la ce banca trebuie sa merg? Sunt în sectoru 4
Și încă o întrebare, am 17 ani, trebuie sa fie cineva major sa le pot schimba la banca? Nu pot singur?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca le poti schimba nicaieri. Mai era acum ceva vreme un baiat care spunea ca are 2- sau 30 de euro in monede si nu vrea nici o banca sa i le schimbe.
Pune pe FB-ul tau, poate pleaca cineva in concediu sau peste hotare si vrea banutii aia.

| Anonimul151 a răspuns:

Mai bine le aduni pe când o sa mergi în străinătate pentru că o să îți folosească. Nu știu dacă îți schimba o sumă atât de mica.

Încearcă la schimburi valutare. Nu la bănci.

| BlaDe12345 a răspuns:

Salut, la banca nu stiu daca rezolvi ceva insa acolo clar ai nevoie de 18 ani. Daca ai de 1 respectiv 2 euro este posibil sa iti schimbe la exchange-uri, incearca, pe alea le mai pacalesti si fara 18 ani dar este posibil sa iti ofere un pret mai mic decat are euro cursul